יום שבת, 28 בספטמבר 2013

דמיון מודרך


דמיון מודרך הוא כלי חשוב וחזק ביותר שניתן לכל אחד מאיתנו והוא מאפשר ריפוי רגשי, פיזי ומחשבתי. דמיון מודרך ניתן ליישום בכל מקום, בכל זמן , בכל גיל ולכל אדם.

אז איך למעשה משתמשים בו? וכיצד הוא עובד?

דמיון מודרך משמעותו דמיון שנעשה מתוך רצון לשנות משהו. זהו דמיון שאינו ספונטני אלא כלי שהשימוש בו נעשה לאחר מחשבה מראש. 
ניתן לשנות באמצעות הכלי זיכרון עצוב או רע מהעבר ע"י הצפת הזיכרון ה"קשה" והחלפתו בזיכרון אחר, או לחלופין בתפיסה שונה של הזיכרון.
לדוגמה - חייל שעבר טראומה במהלך השירות הצבאי יכול להציף את הזיכרון בראש ולהתחיל לשנות את הדברים. להוסיף רקע ירוק, פרחים, שמיים תכולים, בעל חיים מועדף, ים רגוע, ואט אט לטשטש את הזיכרון הקשה. כמובן שהדבר דורש אומץ ויציאה מאזור הנוחות, כי הרי הכי קל להרגיש כואב ועצוב. 
לחלופין ניתן לשנות את התפיסה של אותו אירוע - לדוגמה - האירוע נועד לשנות בי דפוסים מסוימים, או לעורר בי חמלה לאחר, או לגרום לי להסתכל באופן חיובי יותר על החיים ועוד..

המוח מגיב למה שאנו רואים ומרגישים ולכן יש ביכולתנו לאלף אותו ולגרום לו לראות (על ידי מתן תשומת הלב) דברים חיוביים, את הצד הטוב של החיים. כמו כן אנו יכולים לשנות את הדרך שאנו מרגישים כלפי משהו. כלפי כל חוויה גם אם התרחשה בעבר.
המוח שלנו ניזון ממה שאנו נותנים לו, כמו שהגוף ניזון מהמזון, והנפש מהמזון הרוחני.  שימו לב למזון שנכנס ואל תפחדו לשנות דפוסי חשיבה ישנים שכבר לא מתאימים לעידן הזה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה