יום חמישי, 17 באוקטובר 2013

להפסיק לפחד

אחד הדברים המקשים ביותר על בני האדם הוא הפחד. הפחד מהווה מחסום מוחי, אנרגטי ופיזי בחייו של האדם.
הפחד מתחיל ממחשבה ואט אט בונה עצמו בעולם הפיזי וחוסם את הדרך הנכונה עבור האדם. 

בגלל הווייתנו המורכבת מאוד, נולדנו עם יכולת הבחירה. יכולת הבחירה מאפשרת לנו (למרות צו הנשמה שנכתב קודם לכן) לבחור בכל רגע את מסלול חיינו. לא פעם אנו ניצבים בפני שבילים שונים ובוחרים עבור עצמנו את השביל שנכון לנו. לעיתים קרובות השביל שנבחר הוא השביל הנוח. השביל המוכר שבדרך כלל ראינו בבית. השביל שאנו יכולים לשער את סופו. ועל ידי כך להימנע מהפתעות ומצבים לא מוכרים. מרביתנו מנהלים עצמנו באופן דומה לדמות שהשפיעה עלינו בילדות. (אם, אב, שכנה, סבא, סבתא ועוד).
בעידן הנוכחי יותר ויותר אנשים מבינים שעליהם לגלות את השביל שנכון להם בלבד. השביל הייחודי, הצבוע בצבעים האהובים, שמופיעים בו האנשים הנכונים.
 הדרך לשביל, כפי שכבר כתבתי בפוסטים הקודמים, היא באמצעות ההקשבה ללב.


איך, אם כך, ניתן להימנע או למזער את הפחד?

הדרך למזער את הפחד היא באמצעות ההתמודדות איתו. ניתן להציף את הדבר המפחיד ולחשוב על דרכי התמודדות. 
הפחד מתחיל כאנרגיה שלילית ואם אנו מטפחים אותו (נמנעים מהתמודדות מולו) הוא נהפך לפיזי, גשמי ומופיע מולנו בסיטואציות שונות. ולמעשה מכריח אותנו להתעמת ולהתמודד איתו. 

דרכי טיפול בפחדים שונים -
1. פחד מחוסר קבלה - פחדים מתגובות הזולת למעשינו השונים עלולים לגרום לנו להימנע מיצירת קשרים או אף להוביל עצמנו שוב ושוב לסיטואציות קשות עם אנשים.
 אם אני מפחד שדברים שאומר לא יתקבלו בקרב הזולת אני עלול להימנע לחלוטין ממגע איתם או מחשיפת דעות שלי או מעבודה שכרוכה במגע עם אנשים.  במצב כזה, היקום יכול להוביל לחיי מצבים שבהם אתעמת עם חוסר קבלה. (אדם שיפעל נגדי באופן שלילי).

2. פחד משינוי עבודה - פחד משינוי עבודה הוא אחד הפחדים שמאפיינים את הקו המפריד בין הגשמה לחוסר הגשמה. כשהוא מגיע בגילאי הורות הוא אף דומיננטי יותר ומאפיין חלק גדול מהאוכלוסייה. זו למעשה נקודת המפנה המאפשרת לאדם להחליט להישמע לקול הלב ועל ידי כך לזמן שפע, אהבה, ריפוי ושמחה לחיים. שם מסתתר שינוי חיובי גדול.  

3. פחד מזוגיות - פחד מזוגיות נוצר במקרים רבים מתוך אכזבה גדולה שהאדם חווה, אם מעיניו שלו או מעיני הוריו. כשאדם חווה זוגיות שלילית (חוסר התאמה, חוסר אהבה, אלימות, התעללות ועוד) הוא מפתח פחד גדול מזוגיות וחלק גדול מנסים להימנע ממנה.  יש שימצאו בן זוג שישלים אותם באותו אופן שהוריהם היו ויש שימנעו מזוגיות. 

4. פחד מהצלחה - פחד מהצלחה מגיע רגע קצר (במושגי הזמן הרוחניים) לפני ההצלחה. הוא מציף את החששות והרגשות המעורבים באשר להצלחה. עם ההצלחה מגיעה אחריות נוספת ומשמעותית יותר שלעיתים הפחד מאחריות נוספת עלול לחבל בהצלחה.

5. פחד מאחריות - פחד מאחריות מתבטא במגוון תחומים ומאפיין אנשים שלא מקשיבים לצו הלב. כאשר חיים בתיאום עם צו הנשמה או צו הלב  או מכוונים לתיאום, לא קיים פחד ממחויבות. למעשה פחד ממחויבות הוא הפחד הפשוט יותר שמאפיין אנשים שכמעט ואינם נשמעים כלל לצו הנשמה, או במילים אחרות, רחוקים ממנו מאוד. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה