יום חמישי, 25 בספטמבר 2014

הורות

כשמפתחים גישה רוחנית הוליסטית בחיים, מתפתחת תפיסה שהמטרה שלנו בחיים היא ללמוד ולהתפתח, למצוא את ייעודנו להגשים אותו ועל ידי כך להאיר את אורנו הייחודי בעולם. 
הגישה הזו, שרבים מאוד שותפים לה ( כיום יותר מבעבר) מאפשרת לנו לראות בכל דבר כלי ללמידה והתפתחות. ישנן דרגות שונות של מודעות וכולן מהוות מדרגות למידה טבעיות וחיוניות. כל אדם נמצא בשלב הנכון לו ואי אפשר לזרזו או להאטו בתהליך. יש לקבל את השונות ואף את התפיסות המנוגדות. (גם הן מבטאות שלבים חיוניים בהתפתחות האישית הכוללת).

מתוך ראייה זו, נתפסת חוויית מציאות שונה, שבה כל משימה העומדת לפניכם נועדה למימוש ואחריה מגיע פרס רגשי רוחני. הפרסים הרוחניים הם חוויית שפע, אושר, תובנה חדשה, רגע הארה, מזל (פתאום הכל מסתדר) ועוד. כמובן שברמת מודעות גבוהה ישנה הבנה ברורה יותר לגבי הפרס ומשמעותו..

כניסת בני האדם לשלב ההורות היא חוויה חיונית מאוד וחזקה ביותר לתהליך הנכסף. שם האמת יוצאת לאור, הדברים שהחבאנו מהילדות צפים על פני השטח ומכריחים אותנו להתמודד אחת ולתמיד עם הזיכרונות, ההתנסויות, הכישלונות והקשיים. התפיסה הרוחנית (הסתכלות ברוח ולא בגשמי) מאפשרת להורים להביט לאמת בעיניים ולא לברוח. להבין את גודל האחריות על הנשמה שקיבלתם כמתנה. נשמה שעומדת בפני עצמה ובו זמנית מהווה מראה לנפש שלכם.
תפיסה אחרת, קשה של החיים (החיים קשים, אין סדר והיגיון ללא חמלה ועוד) עלולה ליצור התנגחויות, הכחשה, ריבים, צעקות ובעיקר קשיים ואכזבות ובעקבות כל אלו, אי הצלחה, תחושת החמצה ואי סיפוק.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה